Aktualności

<< {pages} >>

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

data aktualizacji: 21 Czerwca 2017

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami w piątek 23 czerwca na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej Nr 4
im. gen. Władysława Sikorskiego

w Świdniku

 

8.15 – Msza Św. w kościele p.w. św. Józefa

11.00 – uroczystość zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej, następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych

 

KLASA

WYCHOWAWCA

SALA

1a

p. Stanisława Chojnacka

014A

2 a

p. Monika Stachyra

005A

2 b

p. Monika Iwańska

202C

2 c

p. Danuta Serafińczuk

201C

3 a

p. Halina Gudzińska

111C

3 b

p. Maria Serafińczuk

101C

3 c

p. Agnieszka Bielak

022A

4 a

p. Marta Wójcik-Sowa

019A

4 b

p. Beata Nadgrodkiewicz

107B
(przy bibliotece)

5 a

p. Ola Morawska

016A

5 b

p. Elżbieta Kotorowicz

109C

6 a

p. Małgorzata Firszt

102A

6 b

p. Agnieszka Lubowiecka

110C

 Autobus szkolny:

·                    rano    (wyjazd sprzed szkoły): godz.7.15

                    (dojazd do  szkoły: godz. 7.50)

·                    powrót:           godz.14.30

 Godziny pracy świetlicy szkolnej: 6.30 – 17.00


Powrót do przeszłości

data aktualizacji: 20 Czerwca 2017

W środę, 14 czerwca, klasy szóste wraz z wychowawczyniami- p. Małgorzatą Firszt i p. Agnieszką Lubowiecką- udały się na wycieczkę do Parku Historycznego "Słowiański Gród" w Wólce Bieleckiej.

Zwiedzaliśmy obiekty obronne i kultowe naszych słowiańskich przodków, a także braliśmy udział w niecodziennych warsztatach.

Na początek zaproponowano nam rozgrzewkę, czyli tańce dawne. Następnie udaliśmy się na krótką lekcję o pierwotnej broni i umiejętnościach łowieckich naszych przodków. Sami zaś nauczyliśmy się strzelać z łuku do celu. Byliśmy także świadkami bicia średniowiecznych monet.

Po przerwie na kiełbaskę (prosto z ogniska!) wróciliśmy na warsztaty. Tym razem czekało nas nie lada wyzwanie. Każdy uczeń dostał gęsie pióro i arkusz papieru, na którym należało zapisać swoje imię po polsku, a następnie w języku starocerkiewnosłowiańskim, stosując alfabet zwany głagolicą. Najpiękniej zapisane imiona zostały nagrodzone.

Na koniec zaproponowano nam robótki ręczne. Zadanie - wykonać lalkę motankę. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z wielką starannością tworzyli swoje lalki.

Wyjazd do Parku Historycznego okazał się strzałem w dziesiątkę. Mimo iż rok szkolny właśnie dobiega końca i nikt z nas nie ma ochoty na naukę, wizyta w grodzie w „lekki i przyjemny” sposób poszerzyła naszą wiedzę historyczną, polonistyczną, przyrodniczą oraz zintegrowała zespoły klasowe.

Wszystkim gorąco polecamy Park Historyczny "Słowiański Gród" w Wólce Bieleckiej.
Literacko-plastyczny sukces Gabriela Brodzkiego!

data aktualizacji: 19 Czerwca 2017

Dnia 12 czerwca br. zostały ogłoszone wyniki X edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oczami dziecka widziana” dla uczniów szkół podstawowych z klas I – VI województwa lubelskiego objętego Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
    Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Gabriel Brodzki z klasy 4b – przygotowywany przez p. Beatę Nadgrodkiewicz, zdobył wyróżnienie.

    Gabrysiu, serdecznie Ci gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Przyrodniczy sukces Ingi Pizoń!

data aktualizacji: 13 Czerwca 2017

Serdecznie gratulujemy Indze Pizoń z klasy 3a zajęcia II miejsca w XIV Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym "PRZYJACIEL PRZYRODY".
Gratulacje kierujemy również do Pani Haliny Gudzińskiej przygotowującej Igę do konkursu!


Literacko-plastyczny sukces Alicji Nizioł

data aktualizacji: 13 Czerwca 2017

VI  KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY MOJA KSIĄŻKA
zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Świdniku został rozstrzygnięty.    
    Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły – Alicja Nizioł z klasy 6a – przygotowywana przez p. Beatę Nadgrodkiewicz, zajęła III miejsce.
Alicjo, serdecznie Ci gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Egzamin na kartę rowerową - finał kolejnej edycji edukacji rowerowej

data aktualizacji: 11 Czerwca 2017

W piątek 9 czerwca egzaminem na kartę rowerową zakończyła się druga edycja zajęć z edukacji rowerowej prowadzonej w naszej szkole wspólnie z Urzędem Miasta i Miejskim Centrum Profilaktyki, a także Strażą Miejską i Komendą Powiatową Policji. Uczniowie przystępujący do egzaminu solidnie się do niego przygotowywali, biorąc udział w szkole w zajęciach dotyczących zasad udzielania pomocy medycznej, bezpiecznego zachowania na drodze i serwisowania roweru. Uczestnicy edukacji rowerowej otrzymali z MCP kamizelki odblaskowe i kaski, więc bezpiecznie po zajęciach teoretycznych mogli w praktyce sprawdzać znajomość zasad i przepisów ruchu drogowego  w miasteczku ruchu drogowego. Nad realizacją projektu edukacji rowerowej w naszej szkole czuwali pani Katarzyna Świerszcz i pan Łukasz Czemerys.
Wszystkim nowym właścicielom karty rowerowej gratulujemy i życzymy bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze!


Lekcje na łonie natury, czyli klasa 5a na trzydniowej wycieczce na Roztocze

data aktualizacji: 11 Czerwca 2017

W dniach 5-7 czerwca 2017 r. uczniowie klasy 5a poznawali historię i krajobrazy Zwierzyńca oraz jego okolic. Podróżowali pieszo i rowerem przez Roztoczański Park Narodowy, poznając piękno i bogactwo najcenniejszego przyrodniczo rejonu, który był lasami Ordynacji Zamojskiej. Wycieczka na Floriankę i Bukową Górę sprawiła wiele radości i pozostawiła ślady niezapomnianych wrażeń, które pomogły docenić walory przyrodnicze naszego kraju.


Uroczyste podsumowanie tegorocznej współpracy z Uniwersytetem Medycznym

data aktualizacji: 09 Czerwca 2017

9 czerwca 2017 r. w Collegium Novum Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbyła się  - z udziałem władz Uniwersytetu - uroczysta gala podsumowująca realizowany w ramach programu MNiSW „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”: Biochemia i fizjologia - odkrywamy tajemnice człowieka.
Na uroczystość zostali zaproszeni dyrektorzy współpracujących z Uniwersytetem szkół (do projektu zakwalifikowano tylko 6 szkół - w tym naszą!), nauczyciele-opiekunowie oraz delegacje uczestników zajęć. Naszą szkołę reprezentowali pani wicedyrektor Magdalena Skwarczyńska-Zuch, wychowawczyni klasy 5a - pani Ola Morawska oraz uczniowie klasy 5a.
Uroczystą konferencję otworzył Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. n. farm. Dariusz Matosiuk, następnie wszyscy zebrani w Auli Auditorium Maximum UM wysłuchali fantastycznego wykładu kierownika Katedry i Zakładu Chemii Medycznej dr hab. n. med. Jacka Kurzepy: „Dlaczego krew jest czerwona?”, a potem delegacje szkół uczestniczących w projekcie przedstawiały przygotowane przez siebie prezentacje podsumowujące współpracę. Ostatnim punktem programu przed przepysznym poczęstunkiem był panel dyskusyjny z udziałem dyrektorów szkół: „Zainteresowanie dzieci eksperymentami i badaniami w dużej mierze zależy od nich samych”.

Zajęcia w ramach Uniwersytetu Młodego Odkrywcy były niezapomnianą przygodą! Zawdzięczamy ją koordynatorowi Projektu - Pani dr n. med. Annie Horeckiej, za co składamy ogromne podziękowania!
Polecamy lekturę artykułu - Świdnik - wysokich lotów!


Byliśmy na pikniku naukowym II LO!

data aktualizacji: 07 Czerwca 2017

We wtorek 6 czerwca uczniowie II LO
przy wsparciu kl. 3A z Gimnazjum nr 2 z naszego ZSO nr 1 zorganizowali na placu przed szkołą - już po raz kolejny - piknik naukowy, na który zaprosili uczniów świdnickich gimnazjów. Piknik przykuł uwagę również uczniów naszej szkoły.
Nic dziwnego! - bo przecież nauka przekazywana jako czyjaś pasja jest naprawdę niezwykle atrakcyjna. Na szkolnym placu można było poznać doświadczenia fizyczne, eksperymenty chemiczne, pograć w gry matematyczne, komputerowe, zobaczyć świat przez teleskop, poznać zasady gry w golfa, pobawić się literacko i językowo. Nie można było się nudzić!
Polecamy fotorelację i artykuł


Projekt Leonardo da Vinci i jego wynalazki - zajęcia interaktywne dla naszych uczniów

data aktualizacji: 07 Czerwca 2017

W poniedziałek 5 czerwca nasza sala gimnastyczna zamieniła się w laboratorium wynalazków Leonarda da Vinci! Modele wynalazków były dostępne przez cały dzień dla uczniów naszej szkoły, a podczas zajęć interaktywnych, w których uczestniczyły kolejne klasy - zarówno młodsze, jak i starsze: 1 - 6 - nasi uczniowie poprzez bezpośredni kontakt z katapultą, wirnikiem, "pokojem luster", maszynami latającymi i szeregiem innych wynalazków renesansowego geniusza odkrywali różne skomplikowane prawa fizyki i świata przyrody.
I oczywiście okazało się, że nauka poprzez zabawę i samodzielne doświadczanie różnych mechanizmów jest czystą przyjemnością!
I wszystko da się zrozumieć!<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >>

Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego Nr 4 w Świdniku

copyright Beata Zarosińska