Aktualności

<< {pages} >>

Kulturalny Lublin

data aktualizacji: 17 Października 2017

     11 października 2017 r. uczniowie klas 4a i 4c wraz z opiekunami: p. Magdaleną Kołodyńska, p. Elżbietą Wanarską i p. Małgorzatą Andrzejewską wybrali się na wycieczkę do Lublina. Na początku z zainteresowaniem obejrzeli spektakl „Anioł za lodówką” w Teatrze Andersena. Nieco mroczne przedstawienie zostało rozjaśnione wspaniałą grą aktorską oraz niesamowitymi efektami świetlnymi. Dzięki przedstawieniu uczniowie nauczyli się szacunku do innych kultur oraz historii swoich przodków. Po dłuższej przerwie na posiłek wyruszyli na spacer po Starym Mieście. Pani przewodnik opowiedziała o legendach lubelskich. Największe zainteresowanie wzbudził kamień nieszczęścia, na który uczniowie bardzo chętnie stawali. Oby nikomu nie przydarzył się pech! Wyprawa została zakończona wspólnym zdjęciem przy Zamku Lubelskim. Zmęczeni, ale pełni pozytywnej energii uczniowie z radością wrócili do Świdnika.
Szkolne Koło Dziennikarskie

data aktualizacji: 17 Października 2017

Szkolne Koło Dziennikarskie zaprasza chętnych uczniów na spotkania w czwartki o 9.40. w galerii. Zajęcia mają na celu rozwijanie umiejętności twórczego pisania. Wszelkich informacji udziela opiekun koła p. Magdalena Kołodyńska.


Dzień Edukacji Narodowej

data aktualizacji: 14 Października 2017

Dzień Edukacji Narodowej niech przypomina nam wszystkim, jak ważny jest czas, kiedy Nauczyciele prowadzą za rękę dziecko i młodego człowieka, odkrywając przed nimi świat. Wszystkiego, co najlepsze - dla każdego Nauczyciela i pracownika Szkoły Podstawowej Nr 4 im. gen. Władysława Sikorskiego w Świdniku!
Z wielką dumą i ogromną radością dzielimy się informacją, że dyrektor naszej szkoły, Pan Ryszard Borowiec, otrzymał z okazji Dnia Edukacji Narodowej Oświatową Nagrodę Burmistrza Miasta Świdnik.

Gratulujemy serdecznie również nagrodzonym nauczycielom naszej szkoły!
Nagrodę Burmistrza Miasta Świdnik wręczaną nauczycielom otrzymała Pani Elżbieta Żuk-Suska.
Nagrodę Dyrektora szkoły otrzymały Panie: Marzena Szymecka, Beata Nadgrodkiewicz i Elżbieta Wanarska.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!

Polecamy artykuł Głosu Świdnika


Konkursy kuratoryjne - I etap

data aktualizacji: 14 Października 2017

Harmonogram I etapu konkursów kuratoryjnych:

konkursy kuratoryjne.docxSpektakl pt. „W pracowni Ambrożego Kleksa”

data aktualizacji: 12 Października 2017

Dnia 11. 10. 2017r.  grupa przedszkolna 0a i 0b oraz uczniowie SP 4 wybrali się do Kina „Lot” na spektakl pt. „W pracowni Ambrożego Kleksa”. Dzieci mogły uczestniczyć w pokazach "magii", poznać wiersze Jana Brzechwy oraz tańczyć do wspanialej muzyki. Widowisko odbyło się w oświetleniu ultra filetowym a widowisko dopełniały kolorowe lasery. Po minach uczestniczących można wnioskować, że takiego przeżycia długo nie zapomną.
Będziemy mieli nową pracownię chemiczną!

data aktualizacji: 10 Października 2017

Znamy już wyniki głosowania mieszkańców naszego miasta w 3. edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego! Dzięki zaangażowaniu całej społeczności naszej szkoły w promocję projektu nr 11 - a szczególnie pełnych energii uczniów i wspaniałych Rodziców naszych uczniów - projekt Interaktywne analityczne laboratorium chemiczne - zajął w wyniku głosowania 2. miejsce i znajdzie się wśród projektów przeznaczonych do realizacji już w 2018 roku!
Nowoczesna pracownia chemiczna w naszej szkole jest tuż tuż!
Dziękujemy za każdy oddany głos i za każde działanie promujące projekt 11!

Polecamy artykuł! - o wynikach głosowania


Poznajemy się! - na nowo - kilka słów o integracji klasy 4c

data aktualizacji: 10 Października 2017

  W czwartek 5 października klasa 4 c wspólnie z wychowawcą - Panią Elżbieta Wanarską i pedagogiem szkolnym - Panią Marzeną Szymecką udała się do Miejskiego Centrum Profilaktycznego w Świdniku na zajęcia integracyjne. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych grach i zabawach, przygotowanych i poprowadzonych przez panią pedagog. Atmosfera i forma zajęć wyzwoliła w uczestnikach zajęć szczere i pozytywne emocje. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani i chętnie wykonywali zadania, rozwiązywali zagadki, współpracując ze sobą i pomagając sobie nawzajem.

Wracaliśmy z zajęć zadowoleni i trochę bogatsi  w wiedzę o nas, naszych kolegach i koleżankach.Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!Poleski Park Narodowy w relacjach naszych uczniów

data aktualizacji: 01 Października 2017

27 września 2017r. na wyprawę do Poleskiego Parku Narodowego wybrali się uczniowie kl. 5a, 5b i 6a wraz z opiekunami: p.Martą Wójcik-Sową, p.Olą Morawską, p.Katarzyną Świerszcz i p.Gertrudą Lis.Jakie wrażenia pozostały po wycieczce? Oto relacje uczniów:

·         Widziałem żółwie, które niedawno się wykluły.

·         Zwiedziłam Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny w Starym Załuczu.

·         Widziałam bociany w Ośrodku Rehabilitacyjnym dla Zwierząt.

·         Przez szkło powiększające podziwiałam rosiczki.

·         Chodziłem po uginającym się pode mną bagnie.

·         Pan przewodnik pokazał nam, jak głębokie jest torfowisko.

·         Widziałam piękne widoki, które stworzyła przyroda.

·         Obserwowałem żmiję, jaszczurkę i zaskrońca.

Po ciekawym spotkaniu z przyrodą odbyło się wspólne ognisko z pysznymi kiełbaskami!


Europejski Dzień Języków Obcych w "Czwórce"

data aktualizacji: 26 Września 2017

We wtorek 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych - tego dnia zostaliśmy zaproszeni przez Panią Dorotę Stępniak i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego do udziału w językowym spotkaniu połączonym ze spektaklem teatralnym "Śnieżka" zagranym w języku hiszpańskim. Na widowni auli ZSO Nr 1 tym razem zasiedli uczniowie klas piątych. Zabawa była fantastyczna, a spotkanie z językiem hiszpańskim - niezapomniane!


Zebrania z Rodzicami uczniów klas 1 - 3

data aktualizacji: 19 Września 2017

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas 1 - 3 na zebrania z wychowawcami klas w dniach 20 - 21 września 2017 r., zgodnie z harmonogramem dla poszczególnych klas.


<< 1 2 3 >>

Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego Nr 4 w Świdniku

copyright Beata Zarosińska