Biblioteka

Biblioteka czynna w godzinach: 7.45 - 16.30



Lektury szkolne

data aktualizacji: 21 Października 2016

KLASA 1


Adam Bahdaj - „Pilot i ja”

Czesław Janczarski - „Jak Wojtek został strażakiem”

Maria Jaworczakowa - „Jacek, Wacek i Pankracek”

Maria Kownacka - „Plastusiowy pamiętnik”

Joanna Papuzińska - „Nasza mama czarodziejka”

Jan Grabowski  - „Czarna owieczka”

Władysław Bełza - „Kto ty jesteś?”

Jan Brzechwa  - „Brzechwa dzieciom”

 

Lektury uzupełniające

Hanna Januszewska - „Kopciuszek”

Maria Konopnicka - „Na jagody”

Julia Duszyńska - Cudaczek – Wyśmiewaczek”

Ewa Szelburg - Zarembina Najmilsi

 

KLASA   2


Semestr I

Hans Christian Andersen - Królowa Śniegu”

Joanna Papuzińska - „Smutna Baba-Jaga”

Janina Porazińska - „Szewczyk Dratewka”

Ewa Szelburg Zarembina - „Idzie niebo ciemną nocą”

Karol Szpalski, Marian Załucki „Dyżurny Ptyś”

Wojciech Widłak  - „Czapeczka zająca Trzaski”


Semestr II

Hans Christian Andersen - „Dziecię elfów”

Jan Brzechwa - „Przyjście wiosny“

Jan Brzechwa - „Siedmiomilowe buty”

Jan Brzechwa - „Sowa”

Alina i Czesław Centkiewiczowie - „Zaczarowana zagroda”

Zofia Chmurowa „O trębaczu z wieży mariackiej” 

Jan Grabowski   - „Czarna owieczka”

Maria Krüger  - „Karolcia”

Alan Alexander Milne - „Kubuś Puchatek”

Małgorzata Strzałkowska - „Tresura kota”

Julian Tuwim   - „Cuda i dziwy“

Julian Tuwim - „O panu Tralalińskim”

 

KLASA   3


Hans Christian Andersen - „Baśnie”

Alina i Czesław Centkiewiczowie - "Anaruk, chłopiec z Grenlandii"

Mira Jaworczakowa - „Oto jest Kasia”

Maria Kownacka - „Kajtkowe przygody”

Astrid Lindgren - „Dzieci z Bullerbyn”

Kornel Makuszyński  - „Awantura o Basię”

Roman Pisarski - „O psie, który jeździł koleją”

 

Lektury uzupełniające

Jan Brzechwa - „Akademia Pana Kleksa”

Wanda Chotomska - „Dzieci Pana Astronoma”

Gosta Knutsson  - „Przygody Filonka Bezogonka”

Hanna Kostyrko - „Klechdy domowe”

Józef Ratajczak - „Ziarenka maku”

Stefania Wortman  - „U złotego źródła”, „Baśnie polskie”

 

KLASA   4


Carlo Collodi - „Pinokio”

Clive Staples Lewis - Lew, Czarownica i stara szafa”

 

Lektury uzupełniające

Jan Brzechwa  - „Akademia pana Kleksa”

Roald Dahl   - „Charlie i fabryka czekolady”

Antonina Domańska  - „Historia żółtej ciżemki”

Wiktor Gomulicki - „Wspomnienia niebieskiego mundurka”

Astrid Lindgren - Bracia Lwie Serce”

Dorota Terakowska - „Władca Lewawu”

ks. Jan Twardowski  - „Zeszyt w kratkę”

 

KLASA   5


Eric Knight - „Lassie, wróć!”

Ferenc Molnar - „Chłopcy z Placu Broni”

Lucy Maud Montgomery  - „Ania z Zielonego Wzgórza”

Henryk Sienkiewicz - „W pustyni i w puszczy”

 

Lektury uzupełniające

R. Goscinny, J.-J. Sempe  - „Mikołajek i inne chłopaki”

Rudyard Kipling   - „Księga Dżungli”

Wanda Markowska - „Mity Greków i Rzymian”

Joanna Olech - „Dynastia Miziołków”

Joanna Onichimowska   - „Daleki rejs”

Alfred Szklarski  - „Tomek w krainie kangurów”

Mark Twain - „Przygody Tomka Sawyera”

 

KLASA   6


Frances Hodgson Burnett  - „Tajemniczy ogród”

Irena Jurgielewiczowa - „Ten obcy”

Edmund Niziurski  - „Sposób na Alcybiadesa”

 

Lektury uzupełniające

Józef Ignacy Kraszewski - „Stara Baśń”

Stanisław Lem  - „Bajki robotów”

Kornel Makuszyński  - „Szatan z siódmej klasy”

Aleksander Minkowski - „Dolina Światła”

John Ronald Reuel Tolkien - „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

Moony Witcher - „Dziewczynka z szóstego księżyca”


Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego Nr 4 w Świdniku

copyright Beata Zarosińska