WIZYTA PANI KRAWCOWEJ

53330585_268800660712778_8319386484536770560_n

„Murarz domy buduje, krawiec szyje ubrania,
Ale gdzieżby co uszył, gdyby nie miał mieszkania
Tak dla wspólnej korzyści i dla dobra wspólnego,
Wszyscy muszą pracować, mój maleńki kolego […]”
 – J. Tuwim „Wszyscy dla wszystkich”

 

Dnia 05.03.2019r. wszystkie grupy przedszkolne miały okazję poznać kolejny zawód, jakim jest krawiec. 

Pani krawcowa, która jest zarówno mamą naszych dwóch wspaniałych przedszkolaków przybyła do nas tego dnia i opowiedziała o swojej codziennej pracy, a także  zwróciła uwagę na jej istotę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak krok po kroku powstają nici, materiały, ubrania i wiele, wiele innych rzeczy. Przedszkolaki mogły między innymi same zapoznać się z różnego rodzaju tkaninami, ich strukturą, kolorem, miękkością. Pani krawcowa zademonstrowała, jak pracuje się na maszynie do szycia. Pokazała różnice między maszynami dawniej i dziś. Ponadto, co najbardziej ucieszyło nasze dzieciaki, podarowała wszystkim grupom poduszki w kształcie sowy, które dzieci wspólnie z nauczycielkami wypełniły specjalnym, przeznaczonym do tego sztucznym puchem.   

Każde z dzieci otrzymało na pamiątkę guzik oraz kawałek filcu z wybranym przez siebie ściegiem.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych