Niesamowity świat higieny jamy ustnej

2018.06.22_stomatologia-596x381

                        13 grudnia 2018 roku wychowawczynie grup OA i OB- p. Monika Dziewa  oraz p. Agata Gburczyk, przystąpiły do szkolenia z zakresu higieny jamy ustnej, którego organizatorem była firma Pelargos sp.z.o.o. Szkolenie było wstępem do wprowadzanego w nowym semestrze roku szkolnego 2018/2019  w obu oddziałach zerówkowych ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity Świat higieny jamy ustnej” przygotowanym  przez Instytut Blend – a – med Oral B i Disney Polska.

            Celem programu jest przeprowadzenie zajęć z dziećmi, projekcja filmów dotycząca dbania o higienę ustną, realizacja doświadczeń związanych z wpływem różnych środków na stan naszego uzębienia a rozmowy na temat zdrowego odżywiania.

            W trakcie szkolenia przedstawiono sposoby dbania o higienę jamy ustnej, sposoby i metody przekazywania wiedzy dzieciom, a także zapoznano Panie z podstawowymi zasadami prowadzenia programu w szkole.

Zajęcia wynikające z przystąpienia do programu są już zaplanowane na II semestr.

Tematyka zajęć obejmowała będzie następujące tematy:

  1. Dlaczego zęby i dziąsła są tak ważne?
  2. Jak płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom.
  3. Zdrowe zęby i dziąsła każdego dnia.

W trakcie realizacji programu zaplanowane jest także spotkanie z higienistką stomatologiczną, która przedstawi dzieciom swój zawód, a także przybliży im temat ważności dbania o higienę jamy ustnej.

 

 

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych