Praca plastyczna – puszczanie barwnika z bibuły. Grupa III

46520417_285400285417485_2370544625648664576_n-—-kopia

Spryskiwanie wodą bibuły i puszczanie z niej barwnika jest bardzo atrakcyjną formą pracy plastycznej dla dzieci, dlatego też Nasza grupa chciała się z Państwem tym podzielić. Aura za oknem natchnęła Nas do stworzenia pracy o zimowym charakterze. Blok techniczny, bibuła oraz spryskiwacz –tyle wystarczy, aby zapewnić dzieciom świetną zabawę oraz sprawić, że zajęcia będą atrakcyjne. Na początku wystarczy ułożyć na kartce papieru pocięte wcześniej kawałki bibuły, a następnie spryskać wodą. Barwnik z bibuły momentalnie puszcza. Następnie należy mokrą bibułę docisnąć do kartki, zdjąć nadmiar i możemy się cieszyć z niepowtarzalnych, magicznych kolorów kartki. Na koniec wystarczy dokleić domek, dym, płotek oraz śnieżki i praca gotowa!

Zajęcia plastyczne są bardzo ważne. W dorosłym życiu wszędzie wymagana jest kreatywność, twórczość i właśnie od najmłodszych lat te cechy charakteru należy kształtować. Zajęcia plastyczne uchodzące często jedynie za zwykłą zabawę mogą realizować wiele zadań i celów ważnych dla rozwijającego się młodego człowieka.

Warto wymienić kilka z nich:

  • stymulowanie i rozwijanie wrażliwości wzrokowej, dotykowej i słuchowej;
  • rozwijanie spostrzegawczości i kształtowania umiejętności świadomej obserwacji zjawisk i ludzi;
  • rozwijanie umiejętności koncentracji uwagi;
  • stymulowanie wyobraźni;
  • kształtowanie podstawowych operacji umysłowych, czyli syntezy, analizy, uogólnienia;
  • pogłębianie wiedzy o zjawiskach, ludziach i rzeczach;
  • minimalizowanie postaw agresywnych oraz odreagowanie napięć.

Pomimo tego, iż zajęcia plastyczne uchodzą często jedynie za formę zabawy, realizują wiele zadań oraz celów ważnych do stymulowania rozwoju osobowości twórczej dziecka.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych