Klasa 6b z wizytą w Szkole Lotniczej

IMG_20181203_091759

            Dnia 3 grudnia 2018r. uczniowie klasy 6b wraz z wychowawczynią panią Beatą Nadgrodkiewicz, panią Martą Wójcik-Sową oraz panią Wiolettą Lachowicz odwiedzili Exin Szkołę Lotniczą w Świdniku.

 

            Zostaliśmy bardzo miło przyjęci. Już na samym wejściu poczęstowano nas cukierkami, wodą, a paniom zaproponowano pyszną kawę. Następnie zaproszono nas do symulatorów lotu m.in. do symulatora lotu samolotu pasażerskiego Airbus A320, który posiada wiernie odwzorowany kokpit. Każdy z nas miał niepowtarzalną okazję zasiąść za sterami i poczuć się jak prawdziwy pilot. Najwięcej trudności sprawiało nam lądowanie, choć przyznać trzeba – niektórym udało się wykonać to zadanie bezawaryjnie. Może w przyszłości zostaną pilotami?

 

            Panowie piloci z ogromną pasją i zaangażowaniem wprowadzili nas w tajniki swojej trudnej, ale jakże fascynującej pracy. Chętnie odpowiadali na nasze pytania i opowiadali o swoich podniebnych przygodach. Dowiedzieliśmy się także, że jeśli ktoś chce zostać pilotem, musi się bardzo dobrze uczyć i znać doskonale język angielski.

 

            Gorąco dziękujemy Firmie Exin za dzisiejsze niezwykłe spotkanie!

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych