Zdrowe odżywianie

Choć na dworze mróz już trzyma,
Nam nie straszna żadna zima!!
Mamo, tato dzisiaj zrobie,
Zdrowy,pyszny napój Tobie!
Sok z malinek,miód,cytryna,
Zdrowa będzie Twa kruszyna!
Przygotuje Wam herbatę- takiej nie dostaniesz latem.
Więc korzystaj z czarów zimy i pomysłów swej dzieciny!

 

Taki oto wierszyk, ułożyły dzieci z grupy II ,,Liski,, oraz grupy III ,,Jeżyki’’ rozpoczynając kolejne zajęcia z cyklu ,,zdrowe odżywianie”  które odbyły się 28 listopada.

Tego  dnia, wszystkie ,,Liski” i ,,Jeżyki” przygotowały herbatkę rozgrzewającą oraz poznały właściwości zdrowotne :cytryny, imbiru, soku ,malinowego oraz miodu. To właśnie tych składników, użyły dzieci do sporządzenia tego zdrowego napoju. Przedszkolaki poznały również angielskie nazwy poznanych produktów oraz brały udział w konkurencji ,,rozpoznawanie smaków”. Ten egzamin dzieci zdały na piątkę, mimo że czasem miały kwaśne miny…oczywiście za sprawą cytryny!!!

 

 

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych