„Fizyka wszędzie styka”

20181129_081157

29 listopada 2018 roku nasi uczniowie uczestniczyli w pokazach przyrodniczych pt. „Fizyka wszędzie styka” przygotowanych przez grupę „Zaelektryzowani”.

Podczas tej niezwykłe atrakcyjnej lekcji uczniowie mogli obserwować kilka praw i działań z dzieciny fizyki i chemii.

Dzieci poczuły się jak w laboratorium, w którym poznawały właściwości helu, wybuchowego wodoru oraz ciekłego azotu. Na sobie poczuły działanie fali. Na własne oczy zobaczyły, jak powstaje chmura i jak można ją samemu zrobić w domu. Dlaczego możliwy jest lot balonem oraz dlaczego wodór oraz ciekły azot jest aż tak niebezpieczny. Kilku wybranych uczniów mogło przekonać się czy hel faktycznie zmienia głos.

Uczniowie z zachwytem obserwowali przygotowane dla nich eksperymenty. Bardzo chętnie skorzystalibyśmy z kolejnych takich lekcji.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych