Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Prof. Józefa Świdra w Cieszynie

W ostatni weekend 23-25.11.2018r. nasze uczennice wraz z dyrygentką Ewą Bieniek wzięły udział w IV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki im. Prof. Józefa Świdra w Cieszynie. Dziewczyny zaprezentowały 5 utworów. Międzynarodowe jury oceniło ich występ na 94 pkt. na 100 możliwych.  Konkurując z 20 chórami w różnych kategoriach ostatecznie zwyciężyły w kategorii chórów młodzieżowych, uzyskały Złoty Dyplom oraz Nagrodę Specjalną za najciekawsze wykonanie utworu kompozytora związanego ze Śląskiem Cieszyńskim. W sobotę miały zaszczyt wystąpić w koncercie galowym z najlepszymi chórami konkursu. W czasie przed i po konkursie dziewczyny zwiedzały okolice Cieszyna. Odwiedziły Wisłę, obejrzały trening skoczków na skoczni im. Adama Małysza oraz obejrzały najpiękniejsze miejsca miasta Cieszyna. Gratulujemy!
 
 
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych