OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA GRĘ – MOJA POLSKA NIEPODLEGŁA

DSC05509

    Dnia 8 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej im. ks. St. Konarskiego nr 1 w Lublinie odbyła się uroczysta Gala podsumowania Ogólnopolskiego Konkursu na Grę Edukacyjną Moja Polska Niepodległa.

            Patronat Honorowy nad konkursem zorganizowanym  z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości objęli: Metropolita Lubelski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik, Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek, Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk, Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski oraz Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk

            Konkurs zorganizowany został przez: Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej, Szkołę Podstawową nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia,Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego, Klub Inteligencji Katolickiej oraz Fundację Instytut im. Kazimierza Wielkiego.

           Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju. Zadaniem uczestników było przedstawienie historii walki o suwerenność oraz postaci mających lokalny wkład w odzyskanie niepodległości w formie prototypu gry planszowej bądź towarzyskiej.

            Nasze uczennice: Karolina Kućmińska i Katarzyna Wróbel z klasy 6a  (pod opieką p. Beaty Nadgrodkiewicz) za swoją pracę konkursową otrzymały wyróżnienie.

 

Karolince i Kasi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych