Spotkanie z policjantem

received_1229217337245817

Bezpieczeństwo naszych małych wychowanków jest dla nas bardzo ważne, dlatego, tradycyjnie nasze  przedszkole 23 października odwiedził asp. szt. Ryszard Bundyra. Pan policjant spotkał się z przedszkolakami wszystkich grup wiekowych. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym.

Pan policjant przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały tego, co mówi. Przedszkolaki miały także okazję utrwalić numery alarmowe. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pan policjant przybliżył dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadał o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny – czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie. Na zakończenie dzieci obiecały stosować się do wskazówek i przepisów podanych przez pana policjanta, oraz przypominać swoim rodzicom o zapinaniu pasów podczas podróżowania samochodem.

 

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych