,,W krainie orzechów”

20180925_095449

Dnia 25 września 2018r. w grupie II ,,Liski” odbyły się zajęcia poświęcone orzechom. Dzieci poznały rodzaje orzechów, ich właściwości i zastosowanie.

Przedszkolaki tego dnia zamieniły się w orzeszki laskowe.Wspólnie tańczyły przy znanych utworach muzycznych, rozwiązywały zagadki oraz brały udział w zawodach sportowych. Wszystkie przedszkolaki wykazały się także umiejętnościami technicznymi i wykonały żaglówkę z łupinki orzecha.

Na koniec zajęć wszyscy przygotowali ciastka w kształcie orzecha.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Napełniały kremem przygotowane wcześniej ciasteczkowe łupinki orzeszków. Nie zapomniały również o zasadach zachowania czystości i porządku w miejscu pracy.

Każde z dzieci mogło spróbować swojego pysznego dzieła, zabrać do domu i obdarować najbliższych.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych